Тотальна зрада або як котррозвідка затримала директора з персоналу НАЕК “Енергоатом” Олега Бояринцева

На початку весни 2020 року Олег Бояринцев зайняв посаду виконавчого директора з персоналу НАЕК “Енергоатом”. Раніше, протягом тривалого часу він пропрацював помічником підсанкційного народного депутата Андрія Деркача, якого неодноразово звинувачували у прямих зв`язках з Кремлем, оскільки він впорядковував корупційні схеми заступника президента “Енергоатома” Германа Галущенка.  Цікаво, що майже в усіх візитах “шефа” до Росії Бояринцев брав безпосередню участь у зустрічах. Збіг? Не думаю.

Протягом роботи в НЕК “Енергоатом” Олег Бояринцев розпочав активну розстановку кадрів серед керівництва та фізичного захисту, нехтуючи інструкціями та КЗпП. Систематично змінюючи працюючих на “своїх”, допомагав у зборі інформації та проведенні тіньових операцій своєму колишньому начальнику Андрію Деркачу.

Варто зазначити, що станом на 01.12.2021 на складах України знаходилося 486,2 тис. тонн вугілля при плановому накопиченні у 2 632,7 тис. тонн. Цифра набагато менша за необхідний обсяг накопичення. Також кризова ситуація енергогенеруючих підприємств ускладнювалась через заборгованості з поставки природнього газу, яка складала понад 70 мільярдів гривень. Маштабна заборгованість виникла через пряме наживання на енергетиці країни керуючим сектором, зокрема Бояринцевим@Ко. Що й спричинило боргову яму на теплогенеруючих підприємствах. “Люди змінюються – система вічна”, – влучний вислів Олега Бояринцева під час інтерв`ю, який якнайкраще демонструє філософію праці керівника.

Цікавим також був інцидент з будівництвом Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). Саме через корупційні схеми вищих посадових осіб “Енергоатому” – Галущенка та Бояринцева – сховище не запрацювало відповідно до проектної потужності та у визначені строки. Варто нагадати, що безпосередньо цей об`єкт становив стратегічну цінність для енергетичної безпеки країни. Звісно для Бояринцева це майже нічого не означало, оскільки він займався налагодженням співпраці з російськими підприємствами. Особливо його хвилювало питання економічної співпраці між сумською та Курською областями.

Багатомільярдні борги НАЕК “Енергоатом”, які були накопичені протягом злощасного року діяльності Котіна, Галущенка, Бояринцева та інших поплічників Деркача на керівних посадах компанії, урешті-решт були помічені Службою безпеки України під час українсько-російської війни.

24 березня 2022 року Олега Бояринцева було затримано співробітниками Служби безпеки України у Рівненської та Львівської областей. Виконавчого директора з персоналу НАЕК “Енергоатом” підозрюють у прямій співпраці з окупантами. Що й не дивно, з огляду на його “трудову” діяльність.

“Не всіх директорів АЕС, на щастя, йому вдалося поміняти, і не всіх заступників директорів з фіззахисту. Але Мурашова на ЗАЕС він просунув на посаду, його заступник зустрічав окупантів 4 березня словами: вітаю вас на російській атомній станції. Сподіваюся, що над Бояринцевим суд буде швидким та за законами воєнного часу”, – заначила членкиня колегії ядерної інспекції регулювання України Ольга Кошарна.

Подальша доля Бояринцева тимчасово невідома, оскільки триває слідство. Та нарешті стає очевидною потреба у зміні не лише керівництва, а й злощасної системи управління для відновлення та процвітання енергетики України.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *